fbpx

Aktualności

Jesteśmy sponsorem Radomiaka

Z radością informujemy, że Techmatik S.A został Złotym Sponsorem klubu piłkarskiego RKS Radomiak Radom ⚽ 💪. Umowa została podpisana na sezon 2023/2024, a współpraca obejmie kilka obszarów 🤝.
 
Kibice będą mogli zobaczyć logo Techmatik na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu już na najbliższym meczu domowym Radomiaka z Lechem Poznań.
 
Logo Techmatik będzie również widoczne na oficjalnej stronie klubu RKS Radomiak Radom i na bandach LED. Planowane są również kolejne wspólne działania na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.
 
Wśród naszych pracowników jest wielu wiernych kibiców Radomiaka. Dlatego celem Techmatik S.A. jest wspieranie lokalnej społeczności i wspólne budowanie sukcesów sportowych Radomiaka na arenie polskiej i międzynarodowej.
 
Zapraszamy do śledzenia oficjalnych profilów RKS Radomiak Radom i Techmatik S.A
 
Przypominamy, że mecz 29. kolejki Ekstraklasy PKO BP pomiędzy Radomiakiem a Lechem, rozpocznie się w poniedziałek (24 kwietnia) o godzinie 19:00 na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu.
Pojedynek będzie transmitowany w CANAL+ SPORT, TVP Sport oraz CANAL+ online.

Ulga podatkowa na robotyzację

Według najnowszych planów rządu, od stycznia 2021 roku polskie firmy będą mogły skorzystać z ulgi 50% na projekty z zakresu robotyzacji!

W naszej ofercie znajdują się odpowiednie produkty, między innymi robot pakujący ROBOMATIK.

Zadaniem robota jest pobieranie gotowych wyrobów betonowych z przenośnika linii suchej i przenoszenie oraz układanie ich na paletach handlowych.

W jego budowie wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stosowane do niedawna jedynie w precyzyjnych robotach przemysłowych. Konstrukcja Robomatika jest zwarta, a pracę cechuje niski poziom emisji hałasu i duża dynamika ruchów. Jednocześnie uzyskano wysoką dokładność pozycjonowania przenoszonych wyrobów i praktycznie wyeliminowano uszkodzenia wyrobów w trakcie pakowania.

Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości firmy i rodzaju branży.

Ulga na robotyzację – jakie koszty odliczymy?

Odliczenie od podstawy opodatkowania 50 proc. kosztów kwalifikowanych związanych z inwestycjami w robotyzację ma dotyczyć:

  • zakupu lub leasingowania nowych robotów i kobotów (robotów współpracujących),
  • nabycia oprogramowania,
  • zakupu osprzętu (np. torów jezdnych, obrotników, sterowników, czujników ruchu, efektorów końcowych),
  • zakupu urządzeń bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP),
  • szkoleń dla pracowników, którzy będą obsługiwali nowy sprzęt.

Ulga na robotyzację – kto skorzysta?

Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie firmy, bez znaczenia na wielkość przedsiębiorstwa lub branżę działania. Ulga obejmie płatników PIT i CIT. Koszty na robotyzację przedsiębiorcy będą mogli odliczyć w ciągu roku podatkowego, a w momencie składania rocznego zeznania podatkowego, dokonają dodatkowego odpisu (tak jak przy uldze na prace badawczo-rozwojowe).
CZYTAJ TEŻ: Polskie małe i średnie firmy otwarte na robotyzację

Projekt ustawy w sprawie ulgi ma trafić do Sejmu jesienią. Nowe przepisy mają wejść w życie już 1 stycznia 2021 r. Resorty rozwoju i finansów zakładają, że ulga na robotyzację będzie obowiązywać przez pięć lat, czyli do końca 2025 r.

Po więcej informacji dotyczących oferty Techmatik zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi.

 

Źródło: https://firma.rp.pl/prawo-podatki/7931-ulga-podatkowa-na-robotyzacje-robotyzacja-koszty-firmy-odliczenie-pit-cit

#nakrecamydopomcy – serce na nakrętki przekazane dla Krzysia

W poniedziałek przekazaliśmy serce na nakrętki, które stanęło w Galerii Słonecznej w ramach akcji „Nakręcamy do Pomocy”. #nakręcamydopomcy to kolejna akcja którą wspieramy i dzięki miejscu gdzie mieszkańcy Radomia będą mogli oddawać nakrętki, możemy razem wszyscy pomóc choremu Krzysiowi w codziennym życiu. Pomoc dla Krzysia chorego na EB – Zachęcamy do zbierania nakrętek i przyłączenia się do akcji! Warto pomagać!

Poznaj innowacyjne maszyny Techmatik, Multi 1200 PRO oraz SHP 6000 PRO C

Zapraszamy na szkolenie online dla klientów Techmatik.

Poznaj innowacyjne maszyny Techmatik, Multi 1200 PRO oraz SHP 6000 PRO C
Skorzystaj z kredytu na innowacje technologiczne!!

Webinarium online odbędzie się w dwóch terminach:

Szkolenie z Multi 1200 PRO: 9 czerwca 2020, godz. 14:30 (30 min)

Link do rejestracji: https://attendee.gotowebinar.com/register/5065319634602873358

Szkolenie z SHP 6000 PRO C: 10 czerwca 2020, godz. 14:30 (30 min)

Link do rejestracji: https://attendee.gotowebinar.com/register/7428172321717277200

 

Biorą udział w wydarzeniu dowiesz się:

– Jakie innowacyjne rozwiązania zostały zastosowane w obu maszynach?

– O jakie unikalne produkty możesz rozszerzyć swoją ofertę produktową?

– Jaka maszyna jest odpowiednia do Twoich potrzeb ?
Produkty od 15 mm do 550 mm, produkowane na maszynie SHP 6000 PRO C?
Produkty do max. Wysokości 1200 mm, produkowane na maszynie MULTI 1200 PRO?

– Jakie są zmiany w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią COVID-19?

 

Zapraszamy do udziału!

Technologia robi wysoką różnicę – nowe Multi 1200 PRO

Wibroprasa MULTI 1200 PRO to jedyna na świecie maszyna krocząca dedykowana do produkcji wysokich elementów betonowych od 100 mm do 1200 mm.

Możliwość wyróżnienia się wśród konkurencji i wprowadzenia nowych unikalnych, wysokomarżowych produktów.

Po więcej informacji skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym, kliknij w link poniżej:

www.techmatik.pl/Multi1200

Do naszych Klientów, Partnerów i Osób współpracujących,

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników, Klientów i Partnerów zawsze było naszym priorytetem. Niedawno ogłoszona pandemia wirusa COVID-19 przyniosła wyzwania w naszym życiu i biznesie, które były niewyobrażalne jeszcze miesiąc temu. Ważne jest, aby nasza firma      i pracownicy informowali Państwa o krokach, które podejmujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo i naszą zdolność do wspierania Waszych firmy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ściśle monitorowaliśmy i postępowaliśmy zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli Chorób (CDC), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz naszych rządów lokalnych i federalnych. Chociaż wytyczne mogą się różnić w zależności od kraju, stanu i miasta, ściśle współpracujemy w ramach Grupy Columbia z każdą z naszych firm i lokalizacji, aby zapewnić wdrażanie najlepszych praktyk, które mogą się zmieniać codziennie. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek obawy dotyczące bezpieczeństwa swoich pracowników i ich interakcji z naszymi pracownikami lub placówkami, skontaktujcie się bezpośrednio z członkiem naszego zespołu w regionie lub ze mną.

Oprócz przestrzegania wytycznych CDC dotyczących warunków sanitarnych i ograniczenia kontaktów bezpośrednich, wprowadziliśmy również ograniczenia w podróżowaniu w niektórych regionach świata i zachęcamy do korzystania z wideokonferencji i innych form komunikacji do odwołania. Mamy szczęście poinformować, że wszystkie nasze spółki i oddziały na całym świecie pozostają otwarte i są w stanie wspierać naszych klientów w tych trudnych czasach. Uważnie monitorujemy nasze łańcuchy dostaw i nie zaobserwowaliśmy żadnych znaczących zakłóceń na chwilę obecną. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dotrzymywać bieżących i przyszłych terminów dostaw i będziemy informować, jeśli harmonogramy ulegną zmianie w wyniku obecnych wyzwań. Wiemy, że wielu z Was wytwarza produkty, które są niezbędne do walki z tym wirusem i pomagają zainfekowanym odzyskać zdrowie. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Wam nadal wytwarzać produkty o kluczowym znaczeniu dla Waszych firm i biznesów.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal wspierać Was i Wasze potrzeby biznesowe,         w tym w miarę możliwości modyfikując system pracy i wprowadzając pracę zdalną. W sytuacjach, gdy nie jest możliwe osobiste wsparcie naszych klientów z powodu ograniczeń podróży lub dostępu, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić wsparcie za pośrednictwem video i telekonferencji, wiadomości lub e-maila. Mamy wiele opcji technicznych, aby udzielać praktycznego wsparcia, w sytuacji kiedy nie będziemy mogli pojawić się osobiście w nadchodzących miesiącach. Zachęcamy do kontaktu z nami jak zawsze, gdy potrzebujecie wsparcia, również w tych trudnych czasach. Dziękujemy za nieustające zaufanie i wsparcie.

Richard T. Goode

CEO

Columbia Machine, Inc.

[Nie znaleziono pliku]